Spolek milců čaje
2. června,  2014 - Čajový altán \\           V sobotu 31.5.2014 byl v Prachovských skalách slavnostně otevřen za spoluúčasti Dobré čajovny neziskový čajový altán \"Plující oblaka\".Více na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10154301097555045.1073741842.218732340044&type=1  ....více se dozvíte na stránkách Zpravodajství čajového.

<-- Zpět


TOVARYŠSKÝ SLET 2004 V HRADCI KRÁLOVÉ

 

OrganizátořiOrganizací loňského sletu čajových tovaryšů v Hradci Králové se dobrovolně ujala posádka Dobré čajovny tamtéž. Na snímku právě hovoří její hlavní mluvčí JH a snaží se na prstech obou rukou dopočítat předností pití čaje.
 

AdmiralitaČajového sletu se zúčastnila jak čajová generalita, 

 

 


Korzářitak ale i obávaní čajoví korzáři a bukanýři.

 

 


MariňáciPočetná byly i skupina čajových mariňáků.

 

 


A. a J. milci Na pořadu dne byl křest útulné čajové zahrádky, který provedli A. a J. milci.

 

 
KřestV čajovně samotné se pak křtil i nový katalog „Nabídník Fundamentální“.

 

 
 


Četba lístkuMnozí z řad tovaryšský byli přistiženi, jak zírají v němém úžasu a nevěří vlastním očím.

 

 

 
 
 

PosluchačiCelkově se však dá konstatovat, že zájem o nový Nabídník byl převeliký.

 

 

 

NástupDalším bodem programu byla projížďka na vodním parostroji jménem Eliška.

 

 

 


Parní strojParní stroj byl roztopen a zkontrolován budějovickým mariňákem Ladou. Bylo velké štěstí, že šel náhodou kolem.

 

 

 


PískotPískot parního stroje a oblaka páry provázely plavbu ocelového kolosu, tak jak to má být.

 

 

 

 

OdraženíPo odražení od břehu se však počaly projevovat první příznaky mořské nemoci a dokonce i ponorkové nálady.

 

 RivalitaOdvěká rivalita některých tovaryšů pak ukázala svoji pravou tvář.

 

 


 
PepekNa lodi zavládl chaos. Pepek, který odmítal plnit kapitánovy rozkazy již na břehu a ostentativně si zapaloval dýmku vždy, když měl cokoliv vykonat,

 

 


 

Únosse dokonce na malý okamžik zmocnil lodi a chopil se velení. V tuto chvíli se již jednalo o únos.

 

 

 

PlavčíciTo vše v němém úžasu sledovali plavčíci i norský velrybář, který se na setkání připletl ze sousedního akvaparku, kde pózuje v oddělení velryb.

 


KorzárDošlo k nejhoršímu a bylo nutno použít hrubé síly. Zprvu nenápadný korzár z indiánského kmene čajokézů se rozhodl provést násilnou akci.


 


IndiánMálokdo totiž tušil, že je po zuby ozbrojen.

 


A. milecAkce byla rychlá a úspěšná. Velení se opět mohl ujmout A. milec, který slíbil udatnému Indiánovi, že mu ve své závěti odkáže dřevěnou nohu. 

TomášNa lodi zavládl řád a pořádek. V rámci nové registrace poslušných členů posádky byl odhalen i Tomáš, živnostník Zlínský, čerstvý to otec dvojčátek, který se na loď vloudil v přestrojení za Pobaltského Krakonoše.Rasta Liberálnost a otevřenost velení lodi je na hony známá. Byla však navíc prokázána i svolením k založením Říčního Rasta Klubu.

 

 

 

TáboritaSkvělé nálady na parníku využil k překvapení všech přítomných i živnostník táborský JL, který se přihlásil k myšlence vytvoření vlastního čajového státu a vydání vlastní měny.

 

 

 

J. milecRealizací samotného projektu ražby čajových mincí byl pověřen J. milec, který se však v celém svém pirátském životě nepotkal s jiným platidlem než zeleným zlatem, takže výsledek je velice nejistý.

 

 GulášNa závěr paroplavby došlo k přepadení stánku místního sójového řezníka a vyhladovělá posádka lodi byla nakrmena gulášem plným libových kousků.

 


 

Veselí


Tak za rok zase nashledanou!

Zapsal J. milec

<-- Zpět

Hradec Králové 2004
© 2006 - Spolek milců čaje, s r.o.
© Designed by MPStudio.eu
čaj, caj, cay, cha, tea, thé, the, obchod, shop, room, cajovna, čajovna, tearoom, tea room, tea-room, good, goodtea, goodtroom, teashop, tea shop, thee, tee, herbata, kung, fu, kungfu, kung-fu, caje, čaje, spolek, milci, milec, milců, milcu, čajovna, cajovna, tearoom, tea-room, devotee, devotees, mpstudio, mp studio, simsa, šimsa, jurina, juřina, imperial