Spolek milců čaje
2. června,  2014 - Čajový altán \\           V sobotu 31.5.2014 byl v Prachovských skalách slavnostně otevřen za spoluúčasti Dobré čajovny neziskový čajový altán \"Plující oblaka\".Více na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10154301097555045.1073741842.218732340044&type=1  ....více se dozvíte na stránkách Zpravodajství čajového.

<-- Zpět

Brno - Lysice 2006

V neděli 24. září 2006 se za překrásného podzimního počasí uskutečnil tradiční Slet čajových tovaryšů. Místem konání bylo pro tuto příležitost vybráno Brno a nedaleký zámek v Lysicích. Hlavním tématem sletu pak bylo zvoleno poutnictví.

 

 

Prvním bodem programu bylo setkání v brněnské Dobré čajovně. Zde se znavení poutníci setkali se starými dobrými známými, ale mnohdy i ještě s novici stavu tovaryšského. Na snímku lze dobře rozeznat poutníky i vousaté poutnice od nepoutníků a příznivců fotbalových Bohemians Praha.

 

 

Po malém občerstvení se celé shromáždění přesunulo před budovu zámku v Lysicích, ve kterém probíhala výstava Po stopách hraběte Dubského. Hrabě Dubský, významný to cestovatel Habsburského mocnářství navštívil při své cestě na Východ Japonsko i Čínu, aby přivezl svědectví o zvycích a kultuře místních obyvatel a tedy i o čajování.

 

 

Sletu se zůčastnili i tajemní vyslanci z pražské centrály milců čaje

 

 

.

Napětí před vstupem do zámku se dalo  z tváří některých poutníků jednoduše vyčíst.

 

 

Bez ohledu na vzdálenost, kterou museli účastníci urazit, se na jejich tvářích objevily takové úsměvy, až bylo lze stěží rozpoznat, zda se jedná o poutníka či poutnici.

 

 

 

Vyskytli se však i poutníci aristokratičtí, kteří se s nikým nedružili a vyhledávli výhradně společnost stinného slunečníku, vyrobeného ovšem z obyčejného deštníku.

 

 

 

Někteří z poutníků si zejména ve chvílích návalu euforických stavů pletli pojem poutník a somrák.

 

 

 

Ve chvílích z nejtěžších musel dokonce nalomené psychice poutníků pomáhat i tajemný guru.

 

 

 

Až žalostný pohled se dostavil při pohledu na životem zmrzačené nohy některých poutníků.

 

 

 

 

Poklidný průběh shromáždění, kterého se historicky poprvé zůčastnili zástupci všech Dobrých čajoven, narušili pouze výjimečně závislí kuřáci tzv. vodnic, kteří halili shromáždění do takového dýmu, že na chvilku nebylo vidět slunce.

 

 

Vydařený slunný den byl zakončen i exhibičním fotbalovým utkáním, ve kterém se utkaly týmy Západu (Čechy, USA) a Východu (Morava, Slezsko, Maďarsko a Slovensko). Nehledě na bezprecedentní fakt, že delegovaná rozhodčí byla z východně ležící Budapešti (jak později z průběhu utkání vyplynulo, neznala nejen pravidla kopané, ale pro svou silnou krátkozrakost nerozeznávala dokonce ani soupeře navzájem!!!), utkáni se přeměnilo v exhibici mužstva Západu. Výsledek zápasu v poměru Západ 4 : 0 Východ, pak dal zapomenout nelichotivé prohře západního celku  při předminulém sletu v Českých Budějovicích. Někteří hráči vítězného celku (stojící a sedící na břevně) své vítězství těžce zvládali a nechali se poraženými (dřepící) ve stoje obdivovat.
 

Na závěrečné společné fotografii se již emoce nedají téměř vypozorovat. Výjimku tvořil pouze tajemný potomek táborských kališníků, stojící v pravé části za vousatou poutnicí, který zasažen atmosférou celého sletu, nepřestával zpívat oslavné chorály.

 

 

Posledním snímkem z vinných sklepů v Šatově u Znojma, kde večer proběhlo loučení poutníků při neřízené degustaci vín, se loučíme s úspěšných sletem 2006 a děkujeme Tomáši Vedralovi, živnostníku brněnskému za
skvělou organizaci.

Nashledanou příště.

Zaznamenal J. milec

<-- Zpět

Brno - Lysice 2006
© 2006 - Spolek milců čaje, s r.o.
© Designed by MPStudio.eu
čaj, caj, cay, cha, tea, thé, the, obchod, shop, room, cajovna, čajovna, tearoom, tea room, tea-room, good, goodtea, goodtroom, teashop, tea shop, thee, tee, herbata, kung, fu, kungfu, kung-fu, caje, čaje, spolek, milci, milec, milců, milcu, čajovna, cajovna, tearoom, tea-room, devotee, devotees, mpstudio, mp studio, simsa, šimsa, jurina, juřina, imperial