Zpravodajství o čajových zásilkách 2015 - únor

O čajích samých:
a) Obě zásilky avisované (Japan, Yunnan) prodarly se zdárně E.U. inspekcemi a již s Vašimi objednávkami mizí z regálů DČ.
b) Prodrala se též další letecká zásilka z Číny (kombinovaná, od čajového přítele Binga) a s ní i novinka dle naší společné dohody na lednovém seminariu živnostenském:
Vysoká třída Fenghuangu Dancong "Xingren Xiang" (vulgo "Mandlový květ") - jeho vysoká kvalita i delikátní chuť odraží se i v poněkud vyšší, snad však stále přijatelné ceně (stejná úroveň jako současné Da Hong Bao). Velmi rád uslyšíme Váš názor, je-li toto cesta, kterou bychom se měli v nadcházející saisoně (najmě u vybraných čínských čajů) dáti - vyšší kvalita za poněkud vyšší cenu.
c) Možná jste již ve světě virtuelním zaznamenali začínající radostné hemžení s DJ FF 2015 (ano, již v této chvíli na některých zahradách darjeelinského podhůří sbírají se rodící pupenová holátka. Nabízejí se mini-loty s označením DJFF 2015 za poněkud nehorázné ceny). Setrvávajíce v informovaném poklidu a hlásíme:
- počasí čaji snad letos bude přát - právě v Darjeelingu prší, což je v tomto období před sklizní velmi příznivá zpráva,
- relevantní loty z nižší poloh mohly by býti k mání (degustaci) hned na počátku března,
- situaci máme pod kontrolou; věříme, že náš DJ 2015 výběr bude stejně úspěšný, jako v loňském roce.