Srí Lanka 2015

Letošní cesta za našimi dodaveteli čaje nás zavedla do země, kde se o založení čajové tradice postaral James Taylor v druhé polovině 19. století.

První čajová zahrada nesla název Loolecondera.

Členové výpravy po příletu v Colombu. Zleva: Danile z DČ Košice, Petr z DČ Praha - Ostrovní, Martin z DČ Chomutov, Roman z DČ Frýdek-Místek, Jakub z DČ Karlovy Vary, Lucie z DČ v Plzni a Václav z DČ v Chebu.

Výpravu vedenou J. milcem doprovázel též reportér z televize Nova - Martin Vencl. Uprostřed Ransiri Mendis - manažer společnosti Akbar Brothers, která je výhradním dodavatelem čajů ze Srí Lanky do DČ.

Naše první cesta vedla do Colomba, budovy Chambre of Commerce, kde sídlí v současnosti největší světová čajová burza. Denně se zde prodá 5-6 tisít tun čaje. Výprava doplněna o zástupkyně z Polska (Monika a Joanna - uprostřed).

A pak už je vzhůru k výšinám a čajovým plantážím v oblasti Nuwara Eliya.

Pod nejvyšším vrcholem Srí Lanky jsme objevili nádherné skalní terasové zahrady.

Ale nezanedbávali jsme ani technoligii. V čajové továrně společnosti Mlesna jsme byli poučeni jak degustovat zlomkové čaje BOP a Fannings. Upřímně řečeno - pít se nedaly :-).

Někteří členové výpravy přistoupili k degustaci zvláště profesionálně.

Zato sběr čajových lístků mnohé příliš nebavil.

Naše výprava však sledovala též cíle kulturní, společenské a duchovní. Navštívili jsme například Chrám Buddhova zubu v Kandy.

Kulturně společenský aspekt jsme naplnili vyjížďkou na slonech.

Sportovně hazardní činnost nakonec absolvovala pouze Lucie z DČ v Plzni, která osedlala v řece divokou slonici.

A kdo by neokusil chladivé sprchy horských vodopádů. Na scéně DČ KV a Ostrovní.

Odpočinek po strastiplných a kodrcavých přesunech autobusy a minivany jsme si dopřáli na břehu Indického oceánu v Hikkaduvě.

Atmosféru u hotelového bazénu dokresloval i místní mazlíček.

Užívali jsme si náramně. Srí Lanka je prostě nádnerná a ještě k tomu čajová!