Spolek milců čaje s.r.o.

1992 Byl založen Spolek milců čaje s.r.o. Tato společnost si dala za úkol otevříti kamennou orthodoxní čajovnu v centru Prahy. Do ní pak dovážeti kvalitní čaje, jejichž příprava a servírování bude v maximální míře s důrazem na tradici v místě produkce.

1993 1. června byla otevřena první značková Dobrá čajovna – „Čajovna matka“ – v Praze na Václavském náměstí. 1. prosince téhož roku pak byla otevřena první pobočka Dobré čajovny v Pardubicích.

1994 Byla otevřena první samostatná pobočka na základě franchisy ve Frýdku-Místku.

1995 Palmová neděle – na první dobrodružné výpravě do Indie ke „kořenům čaje“ znovuobjeven byl hrob Charlese Alexandra Bruce ve městě Jaipur v Ásamu.

1996 Díky osobní návštěvě v Kalkatě a vytvoření přímých obchodních kontaktů uskutečnil se náš první nákup indického čaje na burse v Kalkatě. 1997 6. duben

1997 Na další z mnohých dobrodružných výprav za „kořeny čaje“ v 10.15 všečínského času objeven byl Král čajových stromů v Yunnanu v jižní Číně.

1999 Byla otevřena první zahraniční pobočka na Slovensku v Košicích.

2000 Na další výpravě za čajem objevena byla socha zakladatele pěstování čaje v Číně – Wu Li Zhena v Sichuanu.

2003 Byla otevřena první zaoceánská pobočka v Burlingtonu/VT, USA.

V současnosti je společnost Spolek milců čaje s.r.o., se sídlem v Holešovicích, Praha 7, Dělnická 54 řízena dvěma jednateli:

Ing. Ondřej Šimsa – přívoz řídící

Ing. Jiří Šimsa – expansní činnost

Poskutuje franchisu jménem Dobrá čajovna v ČR, Dobrá čajovňa na Slovensku, 1000Tea v Maďarsku, Dobrá Tea v USA a dodává čaje společnosti Czajownia v Polsku.